O mnie

Kim jestem ?

Witaj, nazywam się Ewa Baszun. Jestem człowiekiem, kobietą, żoną, matką, terapeutą, wykładowcą i szkoleniowcem.
Jestem…
Prywatnie – w moim życiu są mąż, dwie córki i pies. Moim miejscem są góry. Ktoś kiedyś powiedział: ,,przynajmniej raz w roku bądź w miejscu, które kochasz”. Więc jestem w bazie Pod Wysoką w Pieninach od 26 lat. Tam odpoczywam i kontaktuję się ze sobą najlepiej.

Przez 14 lat pracowałam w korporacji. Uzależniłam się od niej, długo wydawało mi się, że nie mogę bez niej żyć, że bez niej nie dam rady, dawała mi stabilizację finansową czyli bezpieczeństwo. Czułam lęk na myśl, że mam porzucić etat. Byłam przedstawicielem, potem szkoliłam i rekrutowałam. Długo wychodziłam z firmy, trwało to 5 lat, to był dla mnie bardzo trudny czas. Wreszcie podjęłam decyzję. Był to mój prezent na swoje urodziny. Założyłam własną firmę. Była to najlepsza decyzja w moim życiu.

Jestem terapeutą. Prowadzę terapię indywidualną, specjalizuję się w terapii uzależnień. Pomagam osobom, którym jest źle, są agresywne lub odcięte od uczuć, dokucza im samotność i poczucie bezsensu. Wspieram osoby, które mówią: od jutra biorę się za siebie; jak schudnę, to wszystko się ułoży; jak znajdę nową pracę, to będę spokojna (-y); jak wyprowadzę się od rodziców będę innym człowiekiem; muszę, powinnam/powinienem… Pomagam osobom, których samopoczucie zależy od używek, innych osób, wiedzy, kolejnych dyplomów, pochwał, akceptacji, kościoła, sportu … Ich szczęście zależy od czegoś, co jest na zewnątrz (uzależnienie) albo od osoby, która jest uzależniona (współuzależnienie).

Jestem wykładowcą, uczę. Pracuję w Akademii Liderów – Akademii Psychologii Terapeutycznej w Łodzi. Prowadzę zajęcia z Sztuki prezentacji i Komunikacji. Ale też: Zasady działania podświadomości, Terapię Gestalt, Uzależnienia, Biznes w terapii. Moje zajęcia są na wysokim poziomie merytorycznym, bogate w ćwiczenia i często maja formę warsztatową, także każdy ma możliwość pracy na głębszym poziomie.

Pracuję też jako szkoleniowiec. Prowadzę zajęcia z szeroko rozumianej asertywności – rozwiązywanie konfliktów, typy osobowości, praca ze stresem; szkolenia motywacyjne; warsztaty podnoszące poczucie własnej wartości. Moje szkolenia wyróżniają się warsztatowym trybem oraz tym, że każdy ma podczas nim możliwość zastanowić się nad sobą. Często odzywa się moje terapeutyczne powołanie i zachęcam słuchaczy do zajrzenia do swojej podświadomości (jeżeli chce), tym bardziej że energia grupy ma wielką moc i przychodzą różne uświadomienia.

NAJNOWSZE WYDARZENIE