ARTYKUŁ | 11 lipiec 2019

Długość artykułu w minutach: 3

Proste ćwiczenie, które przyniesie Ci spokój w ciągu dnia

Niby nic nie musimy, niby wszystko możemy, a jednak na co dzień wygrywają powinności, pilne sprawy i przypominajki w telefonach. Jesteśmy przebodźcowani, bo tak trzeba, taki jest świat. Czy, aby na pewno?

Często pytacie mnie, co jest najlepszym sposobem, aby znaleźć chwilę spokoju w ciągu dnia. Odpowiedź brzmi — medytacja. Jest prosta, ale trudna do zrobienia.
W medytacji mamy zostawić gadające sprawy, myśli i powinności. Mamy po prostu pobyć sami ze sobą. Mamy się wyciszyć, obniżyć swoje emocję, ale podnieść energię. Duża ilość spraw nie znaczy o wysokiej energii, a wręcz przeciwnie.

Jak powinna wyglądać medytacja?

Na początek medytacja ma być krótka i prosta. Najprostszą formą medytacji jest skupienie na oddechu. Mamy wziąć oddech, zostawić wszelkie oczekiwania i ambicje, przestać nadmuchiwać sobie ego, porównywać się z kimkolwiek, wymuszać na sobie, że coś powinno się zadziać.
Daj sobie 10 minut i po prostu podejdź do siebie z życzliwością, miłością i troską. I już. Oddychaj…
Gdy przyjdzie jakaś myśl lub emocja, to ją zauważ i nazwij.
O, mam kupić chleb

i wróć uwagą do oddechu.
O, czuję złość, niecierpliwię się

i wróć uwagą do oddechu.

W czym pomoże Ci medytacja?

Medytacja pomaga oddzielić siebie od spraw, opinii, myśli, które przyklejają się do nas od początku naszego życia. Niektórzy mają okazję, po raz pierwszy w dorosłym , świadomym życiu, poczuć jak to jest po prostu być. Po raz pierwszy spotykają się z Prawdziwym Sobą. To jest bardzo przyjemne, radosne spotkanie. Charakterystyczne, że towarzyszy mu spokój, często wzruszenie.
Oddech jest w ,,tu i teraz”, dlatego jest bardzo dobrym odniesieniem do bycia z uważnością. Zrób sobie teraz urlop od wszelkich spraw, przestań się winić za to, co było, przestań martwić się o przyszłość. Po prostu bądź, na początek przez sekundę, a potem coraz dłużej.

Poznaj

Najczęstsze pytania

przed pierwszą wizytą

jakie zadaje mi blisko 80% osób, zastanawiających się nad terapią
Darmowy ebook, w którym dowiesz się, na czym polega terapia indywidualna, dzięki czemu wizyta w gabinecie nie będzie dla Ciebie stresująca.
Podając swój adres email, będziesz otrzymywać moje najlepsze wskazówki dotyczące poprawy jakości swojego życia. Będę Cię również informować o najnowszych szkoleniach i warsztatach, jakie organizuje. Polityka prywatności.
Inspiracje i kadry zza kulis na moim @Instagramie

[instagram-feed num=6]
jakie jest twoje zdanie?

Podziel się tym w komentarzu